نکاتی جالب در مورد ساندویچ پانل

خط تولید ساندویچ پانل به 2 شکل continious (پیوسته) و discontinuous (ناپیوسته) در کارخانه های کوچکتر موجود می باشند که هر کدام از آن ها معایب و مزایای خود را دارند. یکی از محاسن خط پیوسته، ظرفیت تولید آن است که بعضی از کارخانجات تا روزانه 12000 مترمربع نیز ظرفیت تولید دارند و در عوض در خط ناپیوسته دامنه ی لایه ی بیرونی بسیار وسیع تر می باشد تا جایی که می توان در یک یا دو طرف پانل حتی از MDF استفاده نمود.

بهتر است برای متراژهای پایین 100 متر مانند سردخانه های فروشگاهی یا کانکس یا اتاقک و … به دلیل خرید راحت تر و مدیریت زمان از محصولان خط ناپیوسته اقدام به خرید نمود و برای متراژهای بالا، محصول خط پیوسته بهترین گزینه محسوب می گردد.

معمولا در خط پیوسته برنامه تولید وجود داشته و زمانبندی ارائه شده به مشتری بر اساس آن برنامه ی تولید می باشد.

به طور مثال:

table

توضیح: حال اگر شما سوم ماه سفارش پانل دیواری 5 cm داشته باشید شاید 2 روز بعد بار شما آماده ی تحویل باشد ولی اگر پنجم ماه همان سفارش را بدهید دیگر امکان تحویل تا سری بعد تولید وجود نداشته باشد.

برای همین در بعضی مواقع اضطراری زمان ملاک انتخاب تولید کننده ی شما باشد.

مرحله ی اندازه گیری پنل یکی از مهمترین مراحل کار می بشاد چرا که یک اشتباه ساده ی چند متری و با توضیح جدول زمانبندی تولید که قبلا ذکر گردید امکان خواب کل پروژه تا 1 ماه نیز هست.

و یا اورلب پانلهای سقفی حتما می بایست به دلیل ایجاد مقاومت روی پرسینها و با در نظر گرفتن نحوه محل انجام گیرد.

مثال: تصور کنید طول پانل های سقفی ما 18 متر است و امکان حمل پنلها به دلیل طول 12 متری کف تریلرها بیشتر از 12 متر نیست، حال اگر ما اورلب این پانل ها را در 9 متر در نظر بگیریم 4 متر از طول تریلر را از دست می دهیم و این یعنی تحمیل هزینه بیشتر به خریدار ولی اگر اورلب را در 6 متری و 12 متری در نظر بگیریم طبق تصویر از کل طول تریلر استفاده خواهیم کرد و یعنی هزینه کمتر.

sandewichpanel

با توجه به اینکه همپوشانی خط الراس به هم رسیدن پانلها توسط ورق ساده فلزی صورت می گیرد و بنابه قانون حرکت هوای گرم به سمت بالا بیشترین هر رفت گرما را در پی خواهید داشت و این مجموعه در ابتکاری با سیستم تزریق پلی یورتان مابین 2 لایه تیز خط الراس و یکپارچه کردن عایق سقف در تمامی کارهای خود در یک دهه ی اخیر رضایت کامل مشتری منشی از بابت جلوگیری از هدر رفت انرژی را به دست آورده است.

ابتکاراتی نظیر: ساخت سردخانه سازه از داخل برای گردش هوای بیشتر، از بین بردن پل های حرارتی در سردخانه ها و تونل انجماد نیز از افتخارات این مجموعه می باشد.

 

اخرین مقالات

واحد فروش :09144132371

041-34211787