عایق ساندویچ پانل

عایق ساندویچ پانل مورد استفاده برای ساخت و ساز تجاری در استرالیا در طول 50 سال گذشته بوده است. عایق ساندویچ پانل ساخته شده از 2 لایه بیرونی و یک لایه درونی یا هسته مرکزی است که خواص کششی بالایی دارد و در مقابل فشارهای بیرونی بسیار مقاوم است و وزن بسیار سبکی دارد از این رو در مصالح ساختمانی از آن استفاده می شود.

ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ

مزایای عایق ساندویچ پانل:

  1. به طور قابل توجهی از هدر رفتن انرژی و کاهش دما جلوگیری می کند.
  2. وزن سبک آنها،نگهداری،تعمیر مجدد آنها .
  3. استفاده غیر مخرب لایه ازون .استفاده از ساندویچ پانل ها هیچ تخریبی به لایه ازون وارد نمی کند.
  4. 10% تا 30% مواد بازیافت شده را می توان دوباره در ساخت ساندویچ پانل به کار برد.
  5. کاهش دفن زباله های موجودی آن در روش های ساخت و ساز.
  6. بخار آب و حشرات موذی و پوسیدگی غیر قابل نفوذ به سطح عایق و همچنین کاهش درجه نشت است.
  7. به طور قابل توجهی زمان ساخت و ساز را کوتاه می کند.

نقطه ضعف عایق ساندویچ پانل آتش است.آتش باعث لایه لایه شدگی بیرونی پوسته می شود و به داخل هسته آن می رود و موجب سقوط در محل می شود. اما می توان با استفاده از فلز به جای پلاستیک از این مشکل جلوگیری کرد هدف از این کار پیشرفت در صنعت و استفاده بیشتر از ساندویچ پانل ها می شود.

پیشرفت ساندویچ پنل با تشکیل یک ماده پر کننده هسته و حداقل یک وسیله جانبی و فاصله دهانه آنها به وجود آمده است که در برابر عناصر به هم چسبیده بسیار مقاوم هستند این پانل ها در مقابل تنش و لغزش که از سوی محورهای طولی به آنها وارد می شود بسیار مقاوم هستند.ساندویچ پانل متشکل از یک جفت لایه و عناصر پر کننده داخلی یعنی هسته مرکزی آن است.در گذشته ساندویچ پانل ها بسیار ضعیف بودند چون مواد درونی آنها از موادی بود که مقاومت چندانی در برابر برش یا لغزشی که به آن وارد می شد نداشت. علاوه بر این عناصر لایه ای در یک موقعیت عرضی برای حفظ قدرت باید توسعه می یافت. ساندویچ پانل استفاده شده باید به خوبی بتواند در تشکیل دیواره های بیرونی و یا هنگامی که به عنوان پانل سقف و یا پانل کف استفاده می شودهنگام نصب و راه اندازی پانل باید قادر به تحمل اعمال موجود بر روی آن شود.طول پانل های موجود در سازه ها قبل از این اختراع مدام در حال گسترش بود و حداقل عرض آن 75% طول آن بود که در هنگام برش دچار مشکلاتی می شد.

عایق ساندویچ پانل

برای اولین بار از چوب برای برش قطعات استفاده می کردند که بسیار کاربردی بود چون هم تحمل بالایی داشتند و هم سست نبودند اما این کار برای به دست آوردن اندازه دقیق انها مشکل بود و امنیت کافی نداشتند و همچنین استفاده مداوم از برش های قطعات ساخته شده از آن لازم به نصب هسته مرکزی داشت که این کار مشکلات دیگری را برای پانل به وجود می آورد.مواد استفاده شده بین لایه ها می توانست مورد استفاده برای عایق کاری باشد.

علاوه بر این مقدمات قبل از ثبت اختراع باید قطعات برشی در دو طرف پانل اصلی وجود داشته باشد تا ساختار آن به صورتی باشد که رطوبت را به داخل هسته اصلی پانل وارد نکند.ساندویچ پانل موجود دارای هسته پر کننده است که در طول و عرض متناسب هستند به طوری که حاشیه آن به همان اندازه ای است که مورد نیاز است.مواد ساندویچ پانل موجود فوق العاده قوی و سبک وزن هستند و در زندگی روزمره بسار کاربرد دارند. ساندویچ پانل های لانه زنبوری یا فوم مانند دائما به کاهش وزن و افزایش قدرت در محصولات کمک می کند. امروزه ساندویچ پانل ها در سازه های توربین بادی به کار می رود این سازه ها بسیار قوی، سفت و سبک هستند و ایده آل و مناسب برای برنامه های متعدد هستند.در نتیجه ساختار عایق پانل ها و هسته درونی آنها مقاوم در برابر لغزش و تنش های موجود می باشند و در مقابل رطوبت از خود محافظت می کند.

اخرین مقالات

واحد فروش :09144132371

041-34211787